OKNA

OKNA PCV są najpopularniejszym wyborem wśród klientów. Kuszą przede wszystkim niskimi cenami. Charakteryzują się dużą wytrzymałością solidnością oraz bardzo dobrą izolacyjnością cieplną i akustyczną. Ponadto nie wymagają tak częstej konserwacji, jak okna drewniane, a także są łatwe w utrzymaniu czystości. We wnętrzu profili znajdują się komory, czyli pustki powietrzne – im jest ich więcej, tym straty ciepła są mniejsze. Obecnie standardem są profile sześcio lub siedmiokomorowe. Wysokiej jakości okna plastikowe mają 8 komór wypełnionych materiałem termoizolacyjnym. 

OKNA ALUMINIOWE są to najtrwalsze i jednocześnie najlżejsze okna na rynku. Charakteryzuje je najwyższa izolacyjność cieplna. Okna tego typu umożliwiają stworzenie przestrzeni o maksymalnej powierzchni przeszkleń, dzięki czemu wnętrze jest mocno oświetlone naturalnym światłem. Tego rodzaju okna bardzo dobrze prezentują się w budynkach nowoczesnych, charakteryzujących się prostą architekturą oraz jednolitą kolorystyką elewacji.

Katalogi

Zobacz co może Cię zainteresować.

STANDARDOWY MONTAŻ

Polega na ustawieniu ościeżnicy w pionie i poziomie, a następnie ustabilizowanie jej przy pomocy klinów. Sprawdzamy również przekątne, dzięki czemu mamy pewność, że rama ma w rzeczywistości kąty proste. Do przykręcania okna do ściany używa się stalowych kotew. Po zamontowaniu okna przestrzeń między ościeżnicą a murem wypełnia się pianką poliuretanową. W zależności od pory roku używa sie pianki niskorozprężnej letniej lub zimowej.

CIEPŁY MONTAŻ

Szczelny montaż tzw. trójwarstwowy charakteryzuje się zastosowaniem dodatkowo odpowiednich taśm zewnętrznych i wewnętrznych jako zabezpieczenie dla izolacji w postaci piany montażowej w kolejności: taśma paroszczelna / piana montażowa / taśma paroprzepuszczalna. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać jak najniższy współczynnik przenikania ciepła.

Kompendium wiedzy


Okna PCV


Okna aluminiowe


Okna przesuwne


Purenit - co to takiego?